INTUCH, SUCH, NUCH, FINUCH, SVv-14, NOv-14, SVv-15, EUVv-15, Nord Vv-15, SVv-16
Noidens White Zimba of Hana”Zimba”

Ägare: Snösnos Kennel

Ssuk Borås 2016-07-03  Domare: Orietta Zilli:, Vkl 1:a Ex CK BH2 BIR-vet, BIS 1

JSK Specialen Eskilstuna 2016-07-09 Domare: Hans Almgren, Vkl 2:a Ex Ck

Ssuk Höganäs 2016-09-11 Domare: Leif Görgenssen , Vkl 1:a Ex Ck BH1 BIR, BIR-vet BIS3, BIS-vet 2

Älvsjö Stora Hund 2016-12-03 Domare: Tapio Eerola, Vkl 1 Ex ck BH4 BIR-vet Svensk veteran vinnare 2016

——————————————————————————–

SUCH FINUCH Donåsens´s Don Urbano D´la Ice ”Uno”

Ägare: Snösnos Kennel

Leksand  2016-06-18  Domare: Elisabeth Spillman, Chkl 2 Ex ck BH3 R-caib

Köping 2016-07-23 Domare: Anna Uthorn, Chkl 2 Ex Ck BH2 R-cacib

Eslöv 2016-09-10 Domare: Gunnar Nymann, Chkl  2 Ex Ck BH4 R-Cert

SSuk Höganäs 2016-09-11 Domare: Leif Jörgenssen, CHKL 1 Ex ck BH2

Viking Dog Show Åland 2016-09-25 Domare: Kostadin Shankov, Bulgarien, Chkl 3  Ex Ck

——————————————————————————–

Snösnos Ice Man ”Ice”

Ägare: Snösnos Kennel/ Anna Alebark

Sundsvall 2016-04-10 Domare: Börge Espeland, Jkl 1 Vg

Mynämäki, Finland 2016-05-14 Domare: Marko Lepasaar, Estonia, Jkl 2 Vg

 Finska specialen Rauma, Finland 2016-05-15 Domare: Harri Lehkonen, Jkl 1 Ex ck  Bästa Junior

 Borås 2016-07-02  Domare: Maija Sylgrén  ,Jkl 1 Ex ck BH3

Ssuk Borås 2016-07-03 Domare: Oreitta Zilli , Jkl 2 Ex ck

JSK specialen Eskilstuna 2016-07-07 Domare: Hans Almgren, Jkl 1 Ex BIM-junior

Eslöv 2016-09-10 Domare: Gunnar Nymann, Jkl 1 Vg

Ssuk Höganäs 2016-09-11 Domare: Leif Jörgenssen, Jkl 1 Vg

Stockholm 2016-12-02 Domare: Boo Lundström, Ukl 1 Ex ck BH opl R-cert

——————————————————————————–

SV JV-16 Snösnos Junior Grandson of Zimba ”Mio”

Ägare: Snösnos Kennel

Österbybruk 2016-05-29 Domare: Kirill Barbosov, Vkl 1 Hp BIR-valp

Leksand 2016-06-18 Domare: M. Östlund-Holmsten, Vkl 1 Hp BIR-valp

 Borås 2016-07-02  Domare: Maija Sylgrén  ,Vkl 1 Hp BIR-valp

Ssuk Borås 2016-07-03 Domare: Oreitta Zilli , Vkl 1 HP BIR-valp

JSK specialen Eskilstuna 2016-07-07 Domare: Gunilla Sandström, Vkl 1 Hp BIR-valp BIS-valp

Köping 2016-07-23 Domare: Anna Uthorn, Vkl 1 Hp BIR-valp

Sandviken 2016-09-04 Domare: Refet Hadzic, Jkl 1 Ex Ck BH3 Cert

Ssuk Timrå 2016-10-15 Domare: Helin Tenson, Jkl 1 Ex Ck BH 4 R-cert

Sundsvall 2016-10-16 Domare: Teini Pekka, Jkl 1 Ex Ck BH opl R- Cert

Älvsjö Stora Hund 2016-12-03 Domare: Tapio Eerola, Jkl 1 Ex ck BH 5 Cert Svensk Junior vinnare 2016

——————————————————————————–

SEuch NOuch FINuch Snösnos Daphne Dancing Queen ”Daphne”

Ägare: Snösnos Kennel

Mynämäki, Finland 2016-05-14 Domare: Marko Lepasaat, Estonia, Ökl  2 Ex Ck

Finska specialen Rauma, 2016-05-15  Domare: Harri Lehkonen, Ökl 1 Ex Ck BT1 cert, Finsk champion, BIR

Eslöv 2016-09-10 Domare: Gunnar Nymann, Chkl 3 Ex ck BT4

Ssuk Höganäs 2016-09-11 Domare: Leif Jörgenssen, Chkl 1 Ex ck BT1 BIM

Viking Dog Show Åland 2016-09-25 Domare: Kostadin Shankov, Estonia, Ckl 1 Ex Ck BT2 Cacib

Ssuk Timrå 2016-10-15 Domare: Helin Tenson, Chkl 2 Ex ck

Sundsvall 2016-10-16 Domare: Teini Pekka, Chkl 2 Ex ck BT3 R-cacib

Stockholm 2016-12-02 Domare: Boo Lundström, Chkl 2 Ex

Älvsjö Stora Hund 2016-12-03 Domare: Tapio Eerola, Chkl 2 Ex ck BT3 R-cacib

——————————————————————————–

SEuch Donåsens´s Dona Priscilla D´la Zimba ”Pixie”

Ägare: Snösnos Kennel

Österbybruk 2016-05-29 Domare: Kirill Barbosov, Ökl 2 Ex Ck

Leksand 2016-06-18 Domare: Elisabeth Spillman, Ökl 2 Ex

 Borås 2016-07-02  Domare: Maija Sylgrén  ,Ökl 3 Ex

Ssuk Borås 2016-07-03 Domare: Oreitta Zilli , Ökl 1 Ex ck BT3 Cert Sv-champion

Köping 2016-07-23 Domare: Anna Urthon, Chk 4 Ex

——————————————————————————–

Snösnos Indra Power Queen ”Indra”

Ägare: Snösnos Kennel

Sundsvall 2016-04-10 Domare: Borge Espeland, Jkl 2 Vg

Mynämöki 2016-05-14 Domare: Marko Lepasaar, Estonia, Jkl 3 Vg

Finska specialen, Rauma 2016-05-15  Domare: Harri Lehkonen, Jkl 1 Ex ck Bästa Junior

Sandviken 2016-09-04 Domare: Refet Hadzic , Jkl 2 Ex

Eslöv 2016-09-10 Domare: Gunnar Nymann, Jkl 2 Vg

Ssuk Höganäs 2016-09-11 Domare: Leif Jörgenssen, Jkl 1 Ex

Ssuk Timrå 2016-10-15 Domare: Helin Tenson, Jkl 2 Ex ck

Sundsvall 2016-10-16 Domare: Teini Pekke, Jkl 1 Vg

——————————————————————————–

Snösnos Juli Summer Girl

Ägare: Snösnos Kennel

Österbybruk 2016-05-29 Domare: Kirill Barbosov, Vkl 1 Hp BIM-valp

Leksand 2016-06-18 Domare: M. Östlund-Holmsten, Vkl 1 Hp BIM-valp

 Borås 2016-07-02  Domare: Maija Sylgrén  ,Vkl 1 Hp BIM-valp

Ssuk Borås 2016-07-03 Domare: Oreitta Zilli , Vkl 2 Hp

JSK specialen Eskilstuna 2016-07-07 Domare: Gunilla Sandström, Vkl 2 Hp

Köping 2016-07-23 Domare: Anna Uthorn, Vkl 1 Hp BIM-valp

Ssuk Timrå 2016-10-15 Domare: Helin Tenson, Jkl 2 Ex

——————————————————————————–

SEuch Snösnos Fantasia In My Mind ”Nami”

Ägare: Snösnos Kennel

Ssuk Borås 2016-07-03 Domare: Oreitta Zilli , Ckl 2 Ex ck

JSK specialen Eskilstuna 2016-07-09 Domare: Hans Almgren, Chk  Ex

——————————————————————————–

SEuch Snösnos Kennel

Uppfödargrupp

Mynämöki, Finland 2016-05-14 Domare: Marko Lepasaar, Estonia , Uppfg 2 Hp

Finska specialen Rauma 2016-05-15 Domare: Harri Lehkonen, Uppfg 2 Hp

Eslöv 2016-09-10 Domare: Gunnar Nymann , Uppfg 3 Hp

Ssuk Höganäs 2016-09-11 Domare: Leif Jörgenssen, Uppfg 1 Hp BIS 1

Ssuk Timrå 2016-10-15 Domare: Helin Tenson , Uppfg 2 Hp

Sundsvall 2016-10-16 Domare: Teini Pekka , Uppfg 1 Hp

——————————————————————————–